Ogłoszenie o możliwości składania „projektów” planowanych do realizacji zadań – rozwój zdolności uczniów poza edukacją formalną
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy” zaprasza potencjalnych grantobiorców do składania „projektów” planowanych do realizacji zadań, w ramach przedsięwzięcia nr 1.5 Rozwój zdolności uczniów poza edukacją formalną, określonego w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2029 (LSR).
„Projekty” będą mieć istotne znaczenie przy opracowywaniu przez LGD „Region Sanu i Trzebośnicy” projektu grantowego w ramach którego udzielane będą granty dla podmiotów na działania w zakresie rozwoju zdolności uczniów poza edukacją formalną.
Na etapie wyboru grantobiorców wnioskodawcom, którzy przedłożyli w biurze LGD taki „projekt” będą przysługiwały punkty w ramach Lokalnych Kryteriów Wyboru.
„Projekty” zadań należy składać na udostępnionym przez LGD „Region Sanu i Trzebośnicy” formularzu (do pobrania – Word, PDF)
osobiście w biurze LGD lub drogą mailową (dokument musi być podpisany) na adres: lgdbiuro@gmail.com w terminie od 22.01.2025 r. do 07.02.2025 r.
Projekt grantowy oraz granty będą współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Działanie FEPK.08.01 Rozwój zdolności uczniów poza edukacją formalną.
Cel szczegółowy:
EFS+.CP4.F – Wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji, od wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem przez ogólne i zawodowe kształcenie i szkolenie, po szkolnictwo wyższe, a także kształcenie i uczenie się dorosłych, w tym ułatwianie mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Głównymi odbiorcami wsparcia będą uczniowie szkół i placówek systemu oświaty z terenu objętego LSR.
Rodzaje możliwych do realizacji działań:
- wsparcie różnych form rozwijających kompetencje, uzdolnienia, umiejętności, wiedzę oraz zainteresowania uczniów (np. poprzez zajęcia realizowane w obszarze bezpośrednio związanym z tematem rozwijanych kompetencji, umiejętności, uzdolnień i wiedzy; korepetycje, szkolenia, warsztaty, wyjazdy studyjne i szkoleniowe, półkolonie tematyczne);
- wsparcie działań służących pomocy uczniom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywaniu problemów (np. związanych z pandemią COVID-19; stresem, wymaganiami i obowiązkami, presją społeczną i medialną);
- zajęcia dydaktyczno-wychowawcze skierowane do uczniów z trudnościami edukacyjnymi;
- zajęcia zwiększające wiedzę uczniów na temat zmian klimatycznych oraz zielonych umiejętności i kompetencji.
Szczegółowych informacji udziela biuro LGD „Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy”, tel. 17 242 12 04, e-mail:lgdbiuro@gmail.com
Do pobrania
fiszka projektowa (.docx 96 kB)
fiszka projektowa (.pdf 361 kB)
informacja o działaniu 8.1 (.docx 962 kB)